Grzybowski Młyn
Grzybowski Młyn
Komfortowe noclegi
Osada Grzybowski Młyn
Babcina Kuchnia
Babcina Kuchnia
Organizacja imprez
Grzybowski Młyn
Sala bankietowa

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie uroczyście otwarto w dniu 17 lipca 1978 roku, jako Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku. Ekspozycja stała prezentująca dwie wystawy, mieści się na parterze dworu i zajmuje osiem sal o łącznej powierzchni 280 m².

Ekspozycja stała

  • „Józef Wybicki i jego epoka”. Ekspozycja ta pokazuje działalność Józefa Wybickiego w ostatnich latach Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz w okresie powstania kościuszkowskiego i na emigracji – w czasie tworzenia legionów polskich we Włoszech. Ponadto w dawnym saloniku, alkowie i salonie prezentowane jest wyposażenie pomorskiego dworu szlacheckiego z XVIII i I połowy XIX wieku.
  • „Rola Mazurka Dąbrowskiego w podtrzymywaniu świadomości narodowej Polaków XIX i XX wieku. Ekspozycja pokazuje jak „Mazurek Dąbrowskiego” towarzyszył Polakom w ich walkach o odzyskanie utraconej niepodległości w okresie zaborów, w czasie Powstania Listopadowego, Powstania Styczniowego oraz podczas I i II Wojny Światowej. Wystawa prezentuje też okres powojenny aż po czasy współczesne.

więcej informacji: strona www

Powrót do listy

Twoja opinia ma znaczenie!

Wyrażając opinię bezpośrednio wpływasz na rodzaj i jakość usług, które oferujemy. Podziel się z nami swoimi uwagami i sugestiami!

 
Osada Grzybowski Młyn